ضدعفونی کردن سبزیجات

جهت ضد عفونی سبزی ها / دست های خود را به صورت صحیح با آب و صابون بشویید ، سپس به ترتیب زیر عمل کنید :

مرحله اول ، پاک سازی اولیه است . در این مرحله ، تمام برگهای زرد ، چوب ها و گل و لای احتمالی از سبزی جدا کنید و سپس سبزی را در آب خالص قرار دهید تا گل و لای آن جدا و ته نشین شود . به آرامی سبزی را از آب خارج کنید .
مرحله دوم ، انگل زدایی است ، در یک ظرف آب ، به ازاء هر لیتر آن ، بین 2 تا 4 قطره مایع ظرفشویی بریزید . غوطه ور نمودن سبزی ها به مدت سه تا پنج دقیقه در کفاب موجب جذب ماده شوینده در سبزی و یا سرطان زایی آن نمیشود . این کار باعث می شود که تخم و کیست انگل ها لیز و لزج شود و به سطح آب بیاید . در این مرحله از شست و شو ، باید آب روی سبزی را به آرامی تخلیه و سپس سبزی را درون ظرف خارج کنید .

مرحله سوم ، میکروب زدایی / ویروس زدایی:مقداری از محلولهای ضدعفونی کننده حسب دستور روی کالاهای ضدعفونی کنند ای که ازداروخانه یا سوپر مارکت خریداری می کنید ، در آب افزوده تا محلول ضدعفونی کننده بدست آید یا نصف قاشق چای خوری پودر پرکلرین در پنج لیتر آب حل کنید و سپس سبزی انگل زدایی شده از مرحله دوم را برای مدت پنج دقیقه در این محلول ضدعفونی کننده قرار داده تا میکروب /ویروس های آن از بین برود .
اگر پودر پرکلرین هم در دسترس نباشد می توان از 2 قاشق مربا خوری یا 4 قاشق چای خوری مایع سفید کننده یا وایتکس (هیپوکلریت 5درصد ) در پنج لیتر آب بهعنوان محلول ضدعفونی کننده برای سبزی استفاده کرد

مرحله چهارم آبکشی ساده است تا اثر موادشیمیایی ( پودر پرکلین یا وایتکس و …) که در مرحله سوم ( میکروب زدایی ) سبزی در آن غوطه ور شده بود ، کاملا از بین برود . سبزی ها را با آب ساده خوب شستشو دهید تا اثری از کلر باقی نماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *